U protekle  4 decenije svoga postojanja karate sport ostavio je značajan trag u gradu na Begeju – gradu sporta.

1969. godine duh karatea u naš grad doneli su Miroslav Labmbić, Dalibor Kovalek, Bogdan Kesić i Dušan Berberski. Karate klub „Zrenjanin“ nekada karate klub  „Dijamant“ bio je, a i sada je jedan od najuspešnijih klubova u našem gradu i našoj zemlji sa prepoznatljivom karate školom kroz koju je prošlo desetina hiljada sportista.

Iskrenu zahvalnost dugujemo svima koji sa na bilo koji način pomogli razvoj karatea, a posebno dosadašnji predsednici kluba: Miodrag Đorđević, Milovan Nedeljkov, dr Dragutin Milićević, Bora Bogaroški, Ljuba Samardžijević, dr Toma Tomović, Nikola Knežević, Nikola Rađenović, Andrija Kos, Radivoje Lojović, Žarko Stanižan, Milorad Backović, Sima Vuković, Mihajlo Numovski.

Boje našeg kluba, grada i države u 26 zemalja i 47 gradova širom planete u Evropi, Aziji, Africi i Americi dostojno su branili: Bogdan Kesić, Dušan Berberski, Milan Obradović, Ljubiša Vojnović, Milan Marjanović, Veselin Grubački, Milan Korać, Ranko Stojkov, Živica Subotin, Dragan Bibin, Ljubiša Šljapić, Predrag Parkajić, Saša Perišić, Radovan Paunov, Dragan Subičin, Dragan Žegarac, Vladimir Bulaja, Dragana Ljepoja, Nada Bakić, Dragana Milenov, Ivana Ristić, Aleksandra Nikolić, Maja Slavkov, Zlatana Ankić, Snežana Perić, Tanja Šuica, Sara i Marta Peković, Vanja Vrhovac, Ketrin Lowe, Mirjana Grbić, Jelena Graovac, Jelena Ćirić, Aleksandar Zirojević, Zorana Kokošar, Fimija Berarov, Marija Vitić, Vanja Nadlački, Ajeti Ajredin, Marko Škorić, Nikola Kovačević, Dušan Stanković,  Ilijana Erić, Sonja Nedeljkov, Jovana Ognjenović, Gordana Pavlović, Srđan Lagundžija, Danijel Ćirić, Milan Ostojić, Nikola Mandić,  Branislav Longinov, Simo Salapura, Vladimir Ilić, David Sekula, Miloš Jovanović, Miloš Živković, Dejan Umičević, Milan Ostojić, Danko Milinković, Goran Radivojević, Rada Jovanov, Milan i Dimitrije Jerković, Dejan Jovanov, Danijel Ćirić, Jaša Grujin, Predrag Prekajski, Boban Vijatov, Nemanja Mikić…

Bilans osvojenih medalja i nagrade grada Zrenjanina, Sportskog saveza i AP „Vojvodine“ dovoljno govore o renomeu i uspesima zrenjaninskih karatista.

Temelje zrenjaninske karate škole postavili su treneri Bogdan Kesić, Dušan Berberski i Zoran Jerković, posebnu pomoć za medicinski nadzor i preventivu dao je dr Ivan Lukić, a doprinos razvoju sudijskog segmenta dali su Zlatana Ankić i Milan Kovačević. Za administrativno funkcionisanje kluba zadužen je dugogodišnji sportski radnik, sekretar kluba i trener Miloš Erić. Funkciju tehničkog sekretara u klubu obavljali su i Leposava Geca, Sandra Stević i Nikola Rađenović. Trenerskim poslom u klubu su se bavili još i: Milan Korać, Dragan Subičin, Dragan Žegarac, Milan Kovačević, Srđan Lagundžija, Milan Filipaš, Goran Gluvajić, Dr Ivan Lukić, Vladimir Ilić, Zlatana Ankić, Ilijana Erić, Jaša Grujin i Simo Salapura.

ERA DIJAMANTA 2000 – 2008.

Krunu svog postojanja i početak pisanja nove, blistave istorije karatea u Zrenjaninu, obeležilo je potpisivanje sponzorskog ugovora 2000. godine sa kompanijom „Dijamant“ kada su se trasirale dugoročne smernice razvoja kluba, odnosno kada je počela realizacija projekta „Evropski Dijamant 2000-2008“.

Ulazak u dijamantovu porodicu, predstavljao je za menadžment kluba i sportiste, nove izazove i nadmetanja sa evropskim i svetskim karate vrhom. Nijedna godina pod Dijamantovim okriljem nije prošla bez relevantnih rezultata na evropskoj i svetskoj sceni.