Portugal je bio domaćin 41. Evropskog prvenstva za kadete i juniore i 6. Evropskog Kupa za mlađe seniore koji je okupio 850 takmičara iz 46 evropskih zemalja. Reprezentativac Srbije i člana Karate kluba „Zrenjanin“ Đorđe Salapura potvrdio je svoj kvalitet i osvojio bronzanu medalju u kategoriji -70 kg u kadetskom uzrastu. Đorđe je u prvom meču pobedio Vlčeka (Češka) sa 9:0, zatim Grikhovodova (2:0), zatim izgubio od prošlogodišnjeg evoprskog šampiona i bronzanog sa svetkog prvenstva Bauera (Nemačka) sa 0:3. U repasažnim mečevima pobedio je Nurmija (Finska) sa 7:0 i u meču za bronzanu medalju Rogozarskog (8:0) i tako osvojio bronzanu medalju za Srbiju i svoj Grad. Inače, Salapura je sa prošlogodišnjeg evropskog prvenstva osvajač srebrne medalje, kao i bronzane medalje sa Balkanskog šampionata. Reprezentacije Srbije na evropskom šampionatu ukupno je osvojila 4 medalje i u generalnom plasmanu zauzela 11. mesto. Ivan Stankov, takođe član Karate kluba Zrenjanin i juniorski reprezentativac u kategoriji -55 kg izgubio je u drugom kolu od takmičara iz Ukrajine.