seniorsko 1U nedelju je održano seniorsko prvenstvo Srbije u Paraćinu. Zrenjaninci su ostvarili odličan rezultat.

U kategoriji -75kg, sa nepunih 18.godina,  Salapura Đorđe je osvojio srebru medalju.

On je u kvalifikacijama imao 4 pobede (4:3, 8:1, 6:0 i 0:0-hantei 5:0) i na ubedljiv način se plasirao u finale gde je u poslednjoj sekundi meča izgubio od jednog od najiskusnih takmičara i seniorskog reprezentativca Srbije 0:1.

seniorsko 2Ovo je bilo debitantski nastup Đorđa u seniorskim šampionatima Srbije, i ovim rezulatom je najavio blistavu seniorsku karijeru.

seniorsko 3Mančev Nikola je posle pobede u prvom kolu (2:1) izgubio polufinalni meč (0:0 – hantei 0:5), a u meču za bronzu poraz 0:1, tako da je zauzeo 5. mesto. Jovana Marković zbog gripa, nije nastupala na ovom takmičenju.